Zasady pobytu w Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej „GÓRNIK” w Łebie
w okresie epidemii SARS-CoV-2.

1. Podstawą uczestniczenia Gościa w turnusie zdrowotnym w Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej jest:
a) w dniu zameldowania brak jakichkolwiek objawów klinicznych sugerujących możliwość zakażenia (w tym temp. poniżej 37,50 ℃),
b) potwierdzony negatywny (ujemny) wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonany nie wcześniej niż 4 dni przed przyjazdem.
2. Zwolnione z wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2 są osoby z:
a) potwierdzonym pełnym szczepieniem przeciw COVID 19 (certyfikat szczepienia) lub
b) osoby po przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w okresie nie przekraczającym 180 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu w OPZ "Górnik" (wymagany wypis szpitalny lub zaświadczenie o odbytej izolacji w warunkach domowych, hospitalizacji wydane przez PSSE lub pobrane z pacjent.gov.pl ).
3. Informację o posiadaniu pełnego szczepienia lub uzyskanym negatywnym wyniku badania lub przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 należy przekazać telefonicznie do ośrodka przed przyjazdem, nr telefonu 59 866 15 73.
4. Potwierdzenia przyjęcia pełnego szczepienia lub negatywny wynik wykonanego badania lub przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 należy przesłać na adres mailowy opzgornik@wp.pl lub pocztą na adres OPZ "Górnik" ul. Nadmorska 11, 84-360 Łeba lub zabrać dokument i okazać w dniu zameldowania na pobyt w Ośrodku.
5. W przypadku konieczności wykonania badania w kierunku koronawirusa, badanie Gość wykonuje na koszt własny.
6. Zaleca się przyjazd do Ośrodka z wykorzystaniem indywidualnych środków transportu.
7. Doba hotelowa rozpoczyna się od godziny 18.00 a kończy o godzinie 10.00. Pobyt w ośrodku rozpoczyna się od kolacji w dniu przyjazdu a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.
8. Warunkiem przyjazdu na turnus zdrowotny do Ośrodka jest dokonanie telefonicznej rezerwacji wybranego terminu pobytu.
9. Opłatę za pobyt po zatwierdzeniu rezerwacji należy dokonać przelewem przed przyjazdem do ośrodka za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub w dniu przyjazdu po zameldowaniu we wskazanym domku. Każdy domek wyposażony jest w router.
10. Opłata parkingowa płatna gotówką lub kartą na Recepcji.
11. Recepcja czynna codziennie od godz. 8.00-19.00.
12. Parkowanie na terenie ośrodka TYLKO we wskazanym przez obsługę miejscu.
13. Sprawy meldunkowe i rozliczeniowe oraz medyczne Gość załatwia na recepcji.
14. Przy Recepcji mogą przebywać tylko 2 osoby lub rodzina lub osoby wspólnie przebywające w jednym domku/ miejscu zakwaterowania.
15. Procedura meldunkowa rozpoczyna się we wskazanym w rezerwacji dniu od godz.14:00 do godz. 21:00 Prosimy o zgłaszanie się tylko w wyznaczonych terminach.
16. Każdy Gość przybywający w ośrodku zobowiązany jest do stosowania się do wytycznych i zaleceń personelu Ośrodka.
17. Obowiązkowo w pomieszczeniach i przestrzeniach wspólnych należy nosić maskę założoną na usta i nos oraz wykonywać dezynfekcję rąk.
18. Przybywanie w przestrzeniach wspólnych w tym na świetlicy, placu zabaw zgodnie ze wskazaniami personelu Ośrodka.
19. W każdym miejscu ośrodka w tym na terenach zewnętrznych zachować odległość min 1,5 m od innych osób.
20. Rekomenduje się unikanie bliskich kontaktów z osobami spoza Ośrodka, na terenie Ośrodka i miejsc zakwaterowania mogą przebywać tylko zameldowani Goście.
21. Posiłki w hermetycznie zamykanych pojemnikach, serwowane przez personel Ośrodka bezpośrednio do pokoi w godzinach:
Śniadanie – od 9.00
Obiadokolacja – od 15.00
22. Do dyspozycji Państwa całodobowa opieka pielęgniarska oraz możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej.Obiadokolacja – od 15.00
23. W przypadku wystąpienia objawów klinicznych sugerujących możliwość wystąpienia zakażenia czy choroby (kaszel, gorączka, bóle mięśni, gardła, wysypka inne nietypowe) natychmiast należy poinformować telefonicznie personel Ośrodka, wszystkie osoby przebywające w pokoju/ domku nie mogą opuszczać pomieszczenia pobytu, należy czekać na dyspozycje personelu medycznego- tel. 605 153 272 .
24. Wszystkie zabiegi w Bazie oraz w Inhalatorium, zajęcia na świeżym powietrzu (joga, medytacja, ćwiczenia itp.) odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zabiegi w Inhalatorium i Bazie Zabiegowej są wykonywane tylko i wyłącznie u osób z kwalifikacją i skierowaniem.
25. Kwalifikacje na zabiegi dla osób na turnusach rehabilitacyjnych są ustalane w dniu przyjazdu po godz. 19.00. W umówionym przez rehabilitanta terminie należy podejść do Inhalatorium i umówić się na wybrane przez Państwa zabiegi - odebrać skierowanie.
26. Ośrodek do Państwa dyspozycji zabezpiecza środki myjące, dezynfekcyjne i higieniczne.
27. Sprzątanie pokoi na życzenie Gościa, chęć uporządkowania zajmowanych pomieszczeń należy zgłosić u pracownika Recepcji. Dezynfekcja powierzchni dotykowych w pomieszczeniach ogólnodostępnych w tym poręczy, klamek, przyciski wind, wyłączniki i inne min. 2 razy na dobę.
28. Do Państwa dyspozycji możliwość korzystania z pralki automatycznej.
29. Odpady wytwarzane w domkach są odbierane w godzinach od 11-17.30. Prosimy o wystawienie worków przed domek.
30. W przypadku zastrzeżeń dotyczących pobytu i usług, prosimy o kontakt z pracownikiem Recepcji.
31. Warunki pobytu, wytyczne epidemiologiczne mogą ulec zmianie i są dostosowane do aktualnie panującej sytuacji epidemicznej w kraju oraz wytycznych organów państwowych w tym Rady Ministrów, GIS,WSSE, PPIS oraz nakazów i zakazów urzędów państwowych w miejscu.

Dziękujemy za wybór Naszego Ośrodka. W tym szczególnym czasie, będziemy bardzo wdzięczni za współpracę i okazaną wyrozumiałość.